Buzdolabı Arıza

BUZDOLABI SERVİSİ VE TAMİRİ

No Frost Buzdolabı Arızaları

No Frost Buzdolabı Arızaları, buzdolabı yeterli soğutmuyor, genellikle buzdolabının soğutma sistemi raflara yiyeceklerin yerleştirilmesine bağlı olmaktadır. Özellikle raflara çok fazla ürün yerleştirmeyin eve buzdolabının duvarı ile temasını engelleyin. Buzdolabının içerisine koyduğunuz tabak ve tepilerin ızgaraları tıkamayacak şeklide olmasına özen gösterin. No frost buzdolabının içindeki bütün ızgaralar temiz olmalıdır. Bu ayarlamalar yapıldığı zaman buzdolabının soğutma sistemi düzenli olarak çalışacaktır.

No Frost Buzdolabının Termostat Arızası, buzdolabının içerisindeki gıdaların çok iyi muhafaza edilmesi için mutlaka termostat ayarının ayarlanması gerekmektedir. Eğer yiyecekleri muhafaza etmek için uygun ayar değil ise uygun ayar yapılmalıdır. Bu şekilde gıdaları taze olarak muhafaza edebilirsiniz. Kış aylarında no frost buzdolabının ayarı 1 den mutlaka 3’e çıkarılmalıdır. Yaz aylarında ise 2. ayarda olması daha uygundur.
No Frost Buzdolabının Kompresörde Sorun Arızası, no frost buzdolabının kompresörü sürekli olarak ara vermeden açılıyor ise, termostat ayarında bir sorun olduğunu göstermektedir. No frost buzdolabının üzerinde meydana gelen gösterge var ise, göstergedeki çıkan sayı tahminidir. No frost buzdolabı için uygun olan ideal sıcaklık 5 olmalıdır.
No Frost Buzdolabı Ses Çıkarıyor Arızası, eğer buzdolabından küçük sesler geliyor ise, korkulacak bir durum değildir buzdolabı normal çalışıyor demektir. Ancak buzdolabından fokurdama şeklinde ses geliyorsa, soğutucu olan gazın normal dolaşımını yapıyor anlamına gelmektedir. Eğer hışırtılı ses var ise, no frost buzdolabının içerisindeki soğuk havanın çok iyi bir şekilde ve kolayca dağılmasından kaynaklı olabilir. Uğultulu seste, buzdolabının arka kısmındaki motorun normal çalıştığını gösterir. Sürtünme sesinde, buzdolabının içerisindeki lastik duvara fanın çarpmasından kaynaklamış olabilir. Ancak bu ses no frost buzdolabının kapağının açılmasının ardından kesiliyor ise, zaman kaybetmeden teknik servise arıza bildirimi yapılmalıdır.
No Frost Buzdolabında Su Sızıntısı Arızası, sebzelikte su sıkıntısı var ise, büyük ihtimalle su kanalının deliği tıkanmış olabilir. No frost buzdolabı ile verilen fırça kullanılarak tıkalı kanal temizlenmelidir. Ayrıca termostat ayarında da sorun olabilir. Özellikle termostat ayarının düzgün olup olmadığı kotrol edilerek su sızıntısı engellenebilir. Ancak su sızıntısı buzdolabının motora yakın kısmından geliyor ise, buzdolabının kapılarının düzgün bir şekilde kapalı olup olmadığı kontrol edilir. Fakat hala sorun devam ediyorsa yetkili servise arıza kaydı yaptırılmalıdır.
No Frost Buzdolabının Kapıları Düzgün Kapanmıyor Arızası, ilk olarak kapakların contalar kontrol edilir. Eğer sıkıntı contalardan kaynaklı ise yenisi takılarak sorun giderilir.
 
No Frost Buzdolabının Soğutucu Bölmesinde Buz Birikiyor Arızası, çoğunlukla no frost buzdolabı nem seviyesini kontrol altında tutar ve içerideki hava dolaşımı dengeleyerek sistemli olarak çalışmasını sağlar. Bu birikmesi sıkıntısı için önce hava dolaşımını sağlayan deliklerde herhangi bir tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilir. Tıkanıklık söz konusu ise mutlaka temizlenmelidir. Ayrıca soğutucu bölmesine açık ve üstü kapanmamış olan yiyecekler konulduğu zaman buzlanmaya sebep olabilir. Soğutucu bölmeye gıdaları mutlaka uygun kaplar ile ya da streç film kullanarak kaldırın.
No Frost Buzdolabının İçinde Buz Parçaları Arızası, büyük ihtimal ile termostat ayarı uygun olmadığı için buzlanma durumu oluşmuş olabilir. No frost buzdolabının kapılarını açık bırakarak buzun erimesini sağlayın ve termostat ayarını 1-2 arasına getirin. Ancak no frost buzdolabının üzerinde gösterge var ise, 6 dereceye gelene kadar bekleyin. Ancak buzdolabının kapı lastiğinde ya da contalarında meydana gelen sıkıntılardan dolayı kapak kapanmıyorsa hemen teknik servis ile iletişime geçilerek arıza bildirimi yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA
Open chat